2013 m. gruodžio 19 d., ketvirtadienis

Pagarbos savaitgalis Nidoje


Praėjusį savaitgalį jaunimiečiai iš visos Lietuvos atvyko į Nidą, kad tradiciniame renginyje – Pagarbos vakare – paskelbtų 2013-aisias labiausiai pasižymėjusius Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) narius ir partnerius. Metų geriausieji išrinkti remiantis gruodį vykdyta el. jaunimiečių apklausa, jos rezultatus tvirtino LSDJS valdyba.


2013 m. LSDJS geriausieji:
Metų skyrius – Šiaulių skyrius, pirmininkas Malik Agamalijev
Metų pirmininkė – Mavliuda Melibajeva, Vilkaviškio skyriaus pirmininkė
Metų socialdemokratas – Europos Parlamento narys Justas Vincas Paleckis
Metų publicistas – Domas Griškevičius, LSDJS Šiaulių skyriaus narys
Metų partneris – Friedricho Eberto fondas
Aktyviausiai komunikuojantis skyrius – Panevėžio r. skyrius, pirmininkė Modesta Petrauskaitė
Metų pasiekimą pelnė marijampolietis Povilas Isoda už laimėtą konstitucijos egzaminą
Metų įvykis – LSDJS Vasaros akademija ir sąskrydis Pakruojo dvare.


Šeštadienio rytą prasidėjo LSDJS Pagarbos savaitgalis, kurio atidarymas vyko Neringos savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Šiais metais svarbi tema – Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pamokos ir galimybės, į jas žvelgta iš socialdemokratinės perspektyvos. Renginio dalyvius pasveikino Neringos savivaldybės meras socialdemokratas Darius Jasaitis. Jis kvietė susipažinti arba atnaujinti pažintį su vienu iš gražiausių ir romantiškiausių Lietuvos kampelių – Nida.

LSDJS pirmininkas Ramūnas Burokas kvietė dalyvius kuo daugiau bendrauti, dalintis įspūdžiais apie nuveiktus darbus ir pasiekimus, ieškoti naujų bendradarbiavimo formų. LSDJS alumnis Seimo narys Juras Požela, atsiliepdamas į europarlamentaro Zigmanto Balčyčio žiniasklaidoje išsakytą mintį, kalbėjo, kad atėjo ir „mūsų laikmetis“.

Po sveikinimo kalbų sekė ekskursijos. Jaunimiečiai turėjo galimybę apsilankyti Neringos mero darbo kabinete, užduoti jam klausimų, pavažinėti po Nidą klausantis profesionalios gidės pasakojimų, pasigrožėti jūros, vėjo ir kopų sukurtu gamtovaizdžiu, aplankyti rašytojo Thomo Manno muziejų. Po pietų dalyviai gilinosi į aitvarų subtilybes, vadovaujami aitvarų sporto meistrų, gamino, puošė, skraidino savo aitvarus.

Toliau sekė pramoginių šokių pamoka su choreografu, “Vilniaus baleto” meno vadovu Jurijum Smoriginu. Savaitgalį vainikavo iškilmingas Pagarbos vakaras, kurį vedė charizmatiškas Tomas Šileika, sveikinamąjį žodį tarė europarlamentaras Zigmantas Povilas Balčytis bei miesto šeimininkas Darius Jasaitis. Renginio metu skambant instrumentinio kvarteto „Retired musicians social club“ muzikai ir Kamilos Bovševič dainoms, apdovanoti 2013-aisias labiausiai LSDJS nusipelnę nariai ir partneriai.

LSDJS biuro informacija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą