2012 m. balandžio 24 d., antradienis

Minint Paminklų apsaugos dieną - jaunimas imasi iniciatyvos

Praėjusią savaitę buvo minima Tarptautinė paminklų apsaugos diena. Balandžio 18 -ąją Pasauline paminklų ir paminklinių vietų apsaugos diena paskelbė Tarptautinės tarybos paminklosaugos ir žymių istorinių vietų klausimais (IKOMOS) asamblėja, veikianti prie UNESCO.

Šventė minima nuo 1984 m. Šią dieną visame pasaulyje skatinama pagerbti reikšmingus kultūrinius paminklus, atrestauruoti griūvančius, suirusius paminklus.

Ta proga Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Šiaulių skyriaus nariai kartu su AB „Gubernija“ nutarė sutvarkyti Vaclovo Bielskio kapą.


Šiaulių laisvamanių kapinėse XX a. pradžios visuomenės ir politinio veikėjo, socialdemokrato, inžinieriaus, knygnešio, žurnalisto, savivaldybininko atminimui pastatytas antkapis įtrauktas į saugomų paminklų sąrašą. V. Bielskis yra buvęs Gubernijos gamyklos vadovas, o kiek anksčiau vyriausias grafienės bravoro valdytojas. Jo buvimas Gubernijoje yra vadinamas, kaip gamyklos renesanso laikotarpis."Man, kaip istorijos mokytojui, tai ypatingai svarbus darbas, nes galiu gyvai prisiliesti prie istorijos. Puoselėjant kultūrinę atmintį svarbus bendradarbiavimas tarp įvairaus lygio institucijų ir organizacijų. Džiugu, kad Šiaulių miesto socialdemokratinis jaunimas ir akcinė bendrovė Gubernija yra neabejingi ir vieningi darbuose, kuriais galima pagerbti įžymius šiauliečius ir rodyti gerą pavyzdį visam Lietuvos jaunimui" sako Malik Agamalijev, LSDJS Šiaulių miesto skyriaus pirmininkas.


Kapo tvarkyme taip pat dalyvavo ilgai jį prižiūrėjęs, Bielskių šeimos draugas, senjoras, Kostas Čygas. „Smagu, kad yra dar tokio jaunimo, kuris neabejingas istorijai ir Šiaulių miestui“ - sakė svečias. Ir pridūrė "kada man paskambinote ir pasakėte, kad tvarkysite Bielskio kapą pagalvojau, kad tai bus eilinis pažadas. Šiandien matydamas Jūsų darbą džiaugiuosi, kad tuo metu galvodamas apie Jus klydau" - pasakojo Kostas Čigas.

"Praėjusiais metais vietinėje spaudoje pasirodė straipsnis, kuriame Kostas Čigas liūdnai konstatavo, kad V.Bielskio atminimas Šiauliuose blėsta. Visi V.Bielskio šeimos nariai yra seniai emigravę į Ameriką, tad istorinės asmenybės kapo priežiūra praktiškai nebėra kam rūpintis. Prisipažinsiu, kad straipsnis stipriai palietė mane, juolab, kad taip buvo kalbama apie vieną garsiausių to meto socialdemokratą, todėl susiradęs Kosto Čigo kontaktus susisiekiau su juo. Susitikę nuvažiavome apžiūrėti kapo. Po susitikimo pažadėjau Kosti Čigui, kad pavasarį kapą sutvarkysime iš esmės." - kapo tvarkymo iniciatyvos pradžios istoriją pasakojo LSDJS Šiaulių miesto skyriaus valdybos narys Domas Griškevičius.

"Jaunimo iniciatyvą ir pilietinė išraiška yra labai gerai, tačiau ne visada vien gerų norų užtenka. Todėl nuoširdžiai norime padėkoti AB "Gubernijai", kuri neliko abejinga V. Bielskio atminimui ir mūsų prašymui padengti kapo sutvarkymo išlaidas. Be minėtos įmonės paramos ši graži iniciatyva galėjo ir neįvykti" - pastebi, LSDJS Šiaulių miesto skyriaus valdybos narys Denis Michalenko.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą