2011 m. lapkričio 15 d., antradienis

Palangoje vyko LSDJS Vadovų klubas ir savivaldybininkų tinklo konventasPraėjusį savaitgalį Palangoje, viešbutyje “Žilvinas”, rinkosi Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos skyrių Pirmininkai, jų pavaduotojai, LSDJS nariai, išrinkti į miestų ir rajonų savivaldybių tarybas bei dirbantis jų administracijose. Čia vyko jaunųjų socialdemokratų Vadovų klubo ir savivaldybininkų tinklo susitikimas.

Renginyje, kuris vyko šeštadienį ir sekmadienį, aktyviausi LSDJS nariai išklausė sąjungos Pirmininko, Vilniaus miesto tarybos nario Juro Poželos pranešimą apie planuojamas veiklas ir projektus, Savivaldybininkų tinklo vadovas, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Danas Paluckas pristatė savivaldybininkų tinklo paskirtį, tikslus ir artimiausius planus.

Vėliau Vilniaus miesto, Marijampolės rajono ir Šalčininkų rajono savivaldybių tarybų nariai pasidalino skirtingomis darbo taryboje patirtimis, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Domas Petrulis papasakojo apie politikų bendravimą ir bendradarbiavimą su vietos bendruomenėmis ir organizacijomis.

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sekretorius Domas Griškevičius pristatė savivaldybės tarybos ir administracijos darbo teisinius ir techninius aspektus, o Skuodo rajono Jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Budrienė pasidalino darbo su jaunimu ir jaunimo organizacijomis patirtimi.

Pirmos dienos pabaigoje, moderuojant LSDJS Valdybos nariui Mariui Skarupskui, vyko simuliacija, kurios metu renginio dalyviai susiskirstė į šešias “frakcijas”, rengė konkrečius, jauniems žmonėms aktualius tarybos sprendimus, derėjosi su oponuojančiomis frakcijomis ir bandė derybų metu pakoreguotus sprendimus priimti “tarybos posėdyje”.

LSDJS Pirmininkas Juras Požela po renginio teigė: “Džiugu, kad ypač aktyviai šiame renginyje dalyvavo sąjungai priklausantys savivaldybių tarybų deputatai. Tai buvo proga ne tik jiems tarpusavyje pasidalinti gerosiomis patirtimis, bet taip pat jų buvimas buvo galimybė kitiems sąjungos nariams pasisemti patirties, kuri, neabejoju, pravers ateityje jiems patiems tapus politikais. Manau, jog simuliacijos metu sukurti sprendimai, kaip mažinti jaunimo nedarbą, didinti saugumą mieste ar rajone, skatinti verslumą, gali tapti realiais tų savivaldybių, kuriose LSDJS turi savo atstovų tarp tarybos narių, sprendimais, kurie padės pagerinti jaunų žmonių gyvenimą jose”.

Susitikimo pabaigoje buvo apsitarta, kaip vystyti savivaldybininkų tinklo veiklą elektroniniame formate, kas leistų LSDJS deputatams ir administracijų darbuotojams keistis pasiūlymais ir gerosiomis praktikomis, kaip tobulinti savivaldybių tarybų ir administracijų darbą, užtikrintų, kad vienose savivaldybėse priimti ir pasiteisinę sprendimai per LSDJS narius būtų adaptuoti ir kitose savivaldybėse.

LSDJS Biuro informacija

Naudota: www.jaunimieciai.lt informacija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą