2011 m. rugsėjo 6 d., antradienis

Norėtūsi daugiau nei tik "Potiomkino kaimo" projekto



Vakar pasibaigė 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato pirmasis etapas. Greičiausiai galima teigti, kad Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus valdžios lengviau atsipūtė, nes vargų, žinant Lietuvos miestų finansines galimybes, besiruošiant krepšinio čempionatui tikrai netrūko.

Juk prieš čempionatą kiekvienas miestas nėrėsi iš kailio, kas krepšinio kamuolius čempionato garbei įvairiausiose vietose kabino, kas visuotine talkas kvietė, kas gatves vedančias link sportinių arenų lopė.

Kitaip tariant, prieš miesto svečius, kurių buvo laukiama tūkstančiais atvykstančių, buvo stengiamasi pasirodyti kaip įmanoma geriau, kartais net ir šiek tiek gražesniais nei iš tiesų esame. Kita vertus tokia jau, turbūt, renginio organizatorių ar rengėjų dalia ir nesvarbu ar tavo miestas būtų Šiauliai, Londonas ar Pekinas. Tad nieko blogo čia nematau.

Vis dėlto norėtųsi, kad ateityje politinis miestų elitas kartu su vietos administracijomis tokias pat jėgas tvarkant ir grąžinat miestų erdves, kokias skyrė ruošiantis krepšinio čempionatui, skirtų ir paprastomis, eilinėmis dienomis.

Svečiai ir jų nuomonė apie miestą - labai svarbu, tačiau savo miesto piliečio nuomonė ir savijauta turi būti aukščiau visko, nes jam mieste reikia gyventi ne vieną dieną ar savaitę, o visą laiką.

Jei meilės ir rūpestingumo paprasta miestiečio kasdienybe nepadaugės galėsime teigti, kad čempionato metu įgyvendinome puikų "Potiomkino kaimo" projektą ir nieko daugiau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą